Si të përgatisni në shtëpi pije detox ?

0
Si të përgatisni në shtëpi pije detox Përbërësit kryesorë për një pije detoksi janë: Lakra jeshile - Jashtëzakonisht i ulët në kalori, anti-oksidues i fuqishëm me...

Kos me tërshërë dhe fruta të thata: mengjesi ideal

0
Përbërësit për 2 persona: 400 gr kos 6 lugë gjelle tërshërë të bluar 2 lugë mjaltë Përzierje farash të ndryshme Manaferra (sasia që dëshironi) Përgatitja: Së...

Nëse keni nevojë për përqendrim, filloni me këto ushqime

0
  Portokalli Ti mund të marrësh gjithë vitaminën C që të duhet duke ngrënë një portokall. Marrja e kësaj vitamine është shumë e rëndësishme për shëndetin...

Gjalpë kikiriku

0
Nëse jeni të apasionuar pas gjalpit të kikirikut, sot kemi një artikull shumë të veçantë për ju, pasi do t’ju tregojmë se cilat janë përfitimet...

Si ndikon ngrënia e mëngjesit tek aktiviteti i trurit gjatë ditës

0
Një studim i fundit ka zbuluar se ngrënia e mëngjesit ka një ndikim domethënës në shëndetin e trurit. Ky vakt ndikon në çlirimin e...

Një trajtim i ri për mbipeshën/ Faktet e reja nga studimet

0
Obeziteti është cilësuar prej vitesh si një nga sëmundjet më problematike që prek jetesën e përditshme dhe jetëgjatësine e njerëzve në të gjithë globin. Dieta,...

Tri lloje të kafjallit, efikase për humbjen e kileve të tepërta

0
Kafjalli është shujta më e rëndësishme e ditës. Nëse mendoni se, duke mos ngrënë kafjall, do ta keni më lehtë humbjen e kileve të tepërta,...

Një dietë e shpejtë me kumbulla të thara

0
Dieta me kumbulla të thara bën pjesë në të ashtuquajturat dieta të shpejta dhe iu dedikohet atyre që duan që për 3-5 ditë të...

A e dini se çka duhet të hani para stërvitjeve?

0
Hani të paktën 1 ose 2 orë para ushtrimeve. Nëse dëshironi të digjni rreth 600 kalori atëherë synoni një ushqim që përmabë rreth 300...

A janë të besueshëm testet e intolerancës ushqimore

0
Keni ndërmend të bëni një test intolerance ushqimore për të parë se çfarë ushqimesh nuk i pëlqejnë trupit tuaj? Keni dyshime mbi saktësinë? S’keni...

Begaj në Asamblenë e OKB-së: Njiheni pavarësinë e Kosovës! – VIDEO

0
Njiheni Pavarësinë e Kosovës! Kjo ishte thirrja e presidentit shqiptar Bajram Begaj drejtuar shteteve pjesëmarrëse në Sesionin e 78-të të Asamblesë së OKB-së. Në fjalën...