Ç’duhet të hani në mëngjes për ta filluar ditën më energjikë se kurrë!

0
Nëse nuk ndiheni në formën tuaj më të mirë në mëngjes, fajin mund ta ketë pikërisht vakti juaj i parë i ditës. Nancy Allen, dietologe,...

Serumet natyrale për energji Pranverore

0
Petale të kuqe trëndafili, ujë e lëng limoni në shishe të qelqta e pakëz “magji” gjysheje. Çdo shqiptar, kryesisht i brezit të para 90-ës kujton,...

4 ushqime të shëndetshme që nuticionistët nuk do t’i fusnin në gojë

0
Nëse bëni pjesë në një grup njerëzish të vëmendshëm ndaj ushqimeve që hani, me siguri që do të kërkoni gjithmonë udhëzime nga njerëz të...

Dieta me kos: 5 kg në 1 javë

0
Dieta me kos është një nga dietat e forta 7-ditore, e cila realizon një rënie në peshë mbresëlënëse: deri në 5 kg në javë! Dieta...

Lëng spinaqi me banane: burimi pafundëm hekuri dhe vitaminash

0
Përgatitja: merrni një tufë spinaq, një filxhan ujë (ose qumësht) dhe një banane, miksojini të gjitha në blender dhe konsumojeni lëngun çdo mëngjes. Spinaqi është...

Kos me tërshërë dhe fruta të thata: mengjesi ideal

0
Përbërësit për 2 persona: 400 gr kos 6 lugë gjelle tërshërë të bluar 2 lugë mjaltë Përzierje farash të ndryshme Manaferra (sasia që dëshironi) Përgatitja: Së...

Çfarë ndodh me trupin nëse pini uthull molle çdo ditë

0
Përveç përdorimeve në kuzhinë, uthulla e mollës ka një sërë efektesh pozitive në shëndet. Uthulla e mollës ju ndihmon në: Uljen e kolesterolit Rënien në...

Puding me fara Chia

0
Ky desert i shëndetshëm është fantastik jo vetëm për mëngjes, por dhe për një vakt dytësor si ai i paradites apo pasdites Përbërësit: – ½ filxhan...

Pse duhet të beni kardio?

0
Të gjith e dim që kardio na ndihmon për të humbur pesh dhe për të fituar kondicion por kjo nuk është e gjitha, kardio ndihmon...

Kos me boronica’ miqtë më të mirë të shëndetit

0
Një prej kombinimeve më të shijshme por edhe me një pasuri të jashtëzakonshme vlerash është ai i kosit me boronica. Ekspertët thonë se këto...