Pse duhen ngrënë? Nje grusht me lajthi dhe kikirika çdo ditë

0
Konsumimi i një grushti me lajthi ose kikirika në ditë, jo vetëm që të mban larg urisë për ushqime të shpejta e të dëmshme,...

Si të shtoni peshë, shpejt dhe në mënyrë të shëndetshme

0
Si të merrni peshë në mënyrë të shëndetshme Nëse doni të keni disa kilogramë më shumë, nuk do të thotë që të abuzoni me pijet...

A është e dëmshme të hani çdo ditë vezë?

0
A është e dëmshme të hani çdo ditë vezë? Disa rregulla në të ushqyer janë intuitive. Përshembull, ju e dini që duhet të konsumoni perime...

5 gjëra që mund t’i shtoni ujit për një bark të sheshtë

0
Uji detox është edhe më i nevojshëm nga ç'mund të mendoni se është. Studimet kanë treguar se detoksifikimi bën të mundur nxjerrjen e toksinave...

3 këshilla nga psikologjia që funksionojnë për të humbur peshë

0
Të gjithë programet e dobësimit kanë një të përbashkët: Pretendojnë se kanë gjetur çelësin që t’ju bëjnë të humbni kilogramë. Një nga programet e...

Ç’duhet të hani në mëngjes për ta filluar ditën më energjikë se kurrë!

0
Nëse nuk ndiheni në formën tuaj më të mirë në mëngjes, fajin mund ta ketë pikërisht vakti juaj i parë i ditës. Nancy Allen, dietologe,...

Serumet natyrale për energji Pranverore

0
Petale të kuqe trëndafili, ujë e lëng limoni në shishe të qelqta e pakëz “magji” gjysheje. Çdo shqiptar, kryesisht i brezit të para 90-ës kujton,...

4 ushqime të shëndetshme që nuticionistët nuk do t’i fusnin në gojë

0
Nëse bëni pjesë në një grup njerëzish të vëmendshëm ndaj ushqimeve që hani, me siguri që do të kërkoni gjithmonë udhëzime nga njerëz të...

Dieta me kos: 5 kg në 1 javë

0
Dieta me kos është një nga dietat e forta 7-ditore, e cila realizon një rënie në peshë mbresëlënëse: deri në 5 kg në javë! Dieta...

Lëng spinaqi me banane: burimi pafundëm hekuri dhe vitaminash

0
Përgatitja: merrni një tufë spinaq, një filxhan ujë (ose qumësht) dhe një banane, miksojini të gjitha në blender dhe konsumojeni lëngun çdo mëngjes. Spinaqi është...

Atletico fiton dhe merr vendin e parë

0
Atletico Madridi ka shënuar fitore të thellë në udhëtim për t’u bërë lider i Grupit E të Ligës së Kampionëve. Atletico mposhti Feyenoordin me...