Puding me fara Chia

0
Ky desert i shëndetshëm është fantastik jo vetëm për mëngjes, por dhe për një vakt dytësor si ai i paradites apo pasdites Përbërësit: – ½ filxhan...

Pse duhet të beni kardio?

0
Të gjith e dim që kardio na ndihmon për të humbur pesh dhe për të fituar kondicion por kjo nuk është e gjitha, kardio ndihmon...

Kos me boronica’ miqtë më të mirë të shëndetit

0
Një prej kombinimeve më të shijshme por edhe me një pasuri të jashtëzakonshme vlerash është ai i kosit me boronica. Ekspertët thonë se këto...

Si të shtoni energjinë tuaj-Recetë

0
Sa shpesh ju ka ndodhur të ndjeheni të stërlodhur dhe me mungesë energjie për të filluar ditën apo punët tuaja të përditshme. Sa shpesh ju...

Përfitime shëndetësore të provuara të Farave Chia

0
Farat Chia janë ndër ushqimet më të shëndetshme në planet. Ato janë të pasura me ushqyes që mund të kenë përfitime të rëndësishme për trupin...

Sa Zgjat Tretja E Ushqimit?

0
Tretja është mënyra se si trupi juaj e kthen ushqimin në karburant. Mesatarisht ky proces zgjat 24 deri në 72 orë, por sa kohë i...

Si të përgatisni në shtëpi pije detox ?

0
Si të përgatisni në shtëpi pije detox Përbërësit kryesorë për një pije detoksi janë: Lakra jeshile - Jashtëzakonisht i ulët në kalori, anti-oksidues i fuqishëm me...

Gabimet që i bëjmë me ushqime dhe që ndikojnë në shtimin e peshës

0
Obesiteti është epidemi, dhe të gjithë dëshirojmë ta shmangim. Kështu që, nëse keni shtuar së fundmi disa kilogramë të padëshiruar, dëshira për t’i humbur...

Çfarë përjeton trupi gjatë agjërimit, tregon nutricionisti Agron Rexhepi (Video)

0
Agjërimi i muajit të Ramazanit, respektivisht abstenimi nga ushqimet dhe pijet, sjellë me vete një mori efektesh pozitive shëndetësore. Nutricionisti, doktor Agron Rexhepi ka sqaruar...

Çaji i zi ndihmon në humbjen e peshës

0
Çaji i zi, ashtu si ai jeshil, ndihmon të humbisni në peshë, por ka dhe përfitime të tjera për shëndetin. Meritë e faktit që modifikon...