Si ta bindni veten që të pini më shumë Ujë

0
Uji është kudo që nga toka te majat e akullta malore e deri te qelizat e trupit të secilit prej nesh. Në varësi të pozicionit...

Si të kujdeseni për Stomakun , gabimet që duhet të shmangni

0
Acidet tek lëngjet e agrumeve shkaktojnë një gërryerje të madhe të smaltit të dhëmbit Ushqyerja e shëndetshme shkon krah për krah me mirëqenien e stomakut. Marrëdhënia...

A janë të besueshëm testet e intolerancës ushqimore

0
Keni ndërmend të bëni një test intolerance ushqimore për të parë se çfarë ushqimesh nuk i pëlqejnë trupit tuaj? Keni dyshime mbi saktësinë? S’keni...

Studimi i Universitetit turk: Vaksina e Sinovac e rrit imunitetin 99% pas dy dozave

0
Një studim nga Universiteti “Celal Bayar” në provincën perëndimore të Manisës provoi se CoronaVac, një vaksinë me virus joaktiv e zhvilluar nga kompania kineze...

A Ndikon Konsumi i Mishit të Bardhë Tek Niveli i Kolesterolit Në Gjak

0
Për vite me rradhë, ekspertët kanë rekomanduar njerëzit që në vend të mishit të kuq të hanë mishin e bardhë për arsye shëndetësore. Sipas tyre,...

Çfarë Ndodh Në Organizëm Nëse Pini Uthull Molle Çdo Ditë

0
Shija dhe aroma e uthullës së mollës mund të përbëjnë një faktor pengues për përfitimin e vlerave të këtij produkti. Por pavarësisht aromës dhe shijes,...

Tetë kurat natyrale që funksionojnë vërtetë për lëkurën me Yndyrë

0
Yndyrosja e tepërt e lëkurës vjen si pasojë e prodhimit të tepërt të një substance yndyrore nga gjendrat dhjamore të cilat gjenden nën sipërfaqen...

Ushqime anti-inflamatore që duhet t’i hani për të forcuar imunitetin

0
Inflamacioni mund të jetë i mirë dhe i keq. Nga njëra anë, ndihmon trupin tuaj të mbrohet nga infeksioni dhe dëmtimi. Nga ana tjetër,...

Pasi të lexoni këtë, do të hani një lugë mjaltë çdo mbrëmje, para se...

0
Mjalti thuhet se është ilaçi i artë i natyrës! Ndërsa zakonisht dëgjoni se nuk duhet të hani mjaltë pas orës 19:00, shëruesit popullorë europianë rekomandojnë...

Ndikimi i pandemisë tek shëndeti mendor

0
Një specialiste e terapisë fizike dhe punës sociale thotë se duhet bërë më shumë për të ndrequr ndikimin e pandemisë te shëndeti mendor. Ajo...