Zemra “vret” shqiptarët! Arsyeja kryesore e vdekjeve për shkak të obezitetit, duhanit dhe qëndrimit...

Sëmundjet e zemrës po i vrasin shqiptarët. Pikërisht problemet shëndetësore të zemrës janë shkaktari kryesor i vdekjeve në vendin tonë. Sipas të dhënave referuar Institutit...

Ja çfarë të pini çdo ditë për organizëm të fortë dhe trup në formë

0
Kombinimi i mjaltit me kanellën është ideal për rënien në peshë. Kjo erëz e ëmbël dhe mjalti lehtësojnë djegien e yndyrnave, veçanërisht në zonën e...

Lëng limoni në vend të kafes së mëngjesit

0
Të gjithë personat që mbajnë dietë, e dinë se limoni ka mjaft antioksidantë dhe i ndihmon të gjithë që duan të dobësohen në mënyrë...

Çfarë i ndodh trupit nëse konsumoni çdo ditë vaj peshku?

0
Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, rreth 1/3 e të gjitha vdekjeve janë të lidhura me sëmundjet kardiovaskulare. Megjithatë, shumica e banorëve të Rusisë nuk kanë...

Nga organet riprodhuese deri tek sytë, zbuloni dëmet që shkakton presioni i lartë i...

0
Hipertensioni është identifikuar si shkaku kryesor i vdekjeve të parakohshme në mbarë botën. Sipas vlerësimeve të OBSH-së, 1 në 4 burra dhe 1 në 5...

Nëse nuk hani mëngjes rrezikoheni nga sëmundjet e zemrës

0
Një studim amerikan ka zbuluar se njerëzit që nuk hanë mëngjes janë më të rrezikuar nga sëmundjet e zemrës. Studimi në fjalë është publikuar në...

Pesë probleme që bananet i zgjidhin më mirë se ilaçet

0
Bananet janë fruta tropikale që bashkojnë energjinë, mineralet dhe vitaminat, të përshtatshme për të gjitha llojet e dietave, përfshirë edhe ato për humbje peshe....

10 ushqimet që pastrojnë trupin nga helmet

0
Antioksidantët e pranishëm në këto fruta dhe perime, ndihmojnë trupin tonë në pastrimin nga helmet e organizmit, duke mbrojtur kështu nga plakja e lëkurës...

3 kivi në ditë, ja pse duhet t’i konsumoni

0
Hipertensioni (presioni i lartë i gjakut) është një sëmundje e zakonshme dhe mund të jetë shumë e rrezikshme për shkak se çon në rritje...

E habitshme, ja çfarë ndodh me trupin kur flemë më pak ose më shumë...

0
Të gjithë e dimë se gjumi i mirë është thelbësor për mirëqenien. Doktorët zakonisht shpjegojnë se çdo njeri duhet të fle të paktën 7-8...