Vetëm një lugë nga kjo përbërje është e gjitha që ju nevojitet për të...

0
Një ilaç i shkëlqyeshëm për të trajtuar gripin dhe ftohjet e zakonshme është shafrani i kuq i përzier me mjaltin. Disa studime kanë treguar se...

Ja receta që bën mrekulli në detoksikimin e trupit!

0
Ditët e nxehta të verës mund të jenë të vështira për shumicën e njerëzve dhe megjithëse të gjithë e dinë se sa e rëndësishme...

A keni koll dhe dhimbje fyti? Ja receta që ju shëron brenda ditës!

0
Kolli dhe dhimbjet e fytit janë të zakonshme në periudhën e vjeshtës dhe dimrit, kur temperaturat  e ftohta na përcjellin çdo ditë. Nëse keni koll të vazhdueshëm dhe...

Shëro tiroiden me mjaltë dhe koriandër!

0
A po kërkoni një zgjidhje natyrale për tiroiden tuaj? Ndryshimet në gjëndrën e tiroides po bëhen gjithnjë e më të shpeshta dhe shfaqen deri në...

13 arsyet për të vrapuar

0
Me siguri keni dëgjuar për të mirat që sjellë vrapimi për ju, mirëpo nëse nuk keni filluar ende, motivohu nga këto 13 arsye që...

Enjtja e duarve – shkaqet dhe trajtimet e shpejta në shtëpi

0
Ënjtja e duarve është diçka që ndodh rëndom si pasojë e akumulimit të lëngjeve brenda indeve. Ajo është shkak i shumë faktorëve, ku përfshihen: ndryshimet...

Cilat ushqime shkaktojnë dhimbje koke ?

0
Nëse vuani vazhdimisht nga dhimbjet e kokës apo migrena, atëherë një nga shkaktarët mund të gjendet në kuzhinë. Pijet E Gazuara Pijet e gazuara përmbajnë një...

Vlerat e jashtëzakonshme Hithër Dhe Karafil

0
Hithra përdoret kryesisht për mbushje në gatimet e byrekut por edhe të zier si sallatë.Megjithatë, në mbarë botën hithra është perdorur si çaj gjatë...

Si të përdorni lëngun e kamomilit për flokë të shëndetshëm

0
Kamomili është një nga bimët më të njohura në të gjithë botën për shekuj me rradhë. Kjo jo pa arsye, pasi lulet e bardha të...

A e dini se çka duhet të hani para stërvitjeve?

0
Hani të paktën 1 ose 2 orë para ushtrimeve. Nëse dëshironi të digjni rreth 600 kalori atëherë synoni një ushqim që përmabë rreth 300...