Cilat janë vendet evropiane me rrugët më të mira?

0
Cilësia e infrastrukturës rrugore në Evropë varion, e kjo temë në media shpesh nxit debat. Ekzistojnë shumë hulumtime për cilësinë e rrugëve në vendet evropiane. Të...

Ky qytet evropian e kufizon shpejtësinë në 30 km/h

0
Qyteti francez i Lionit planifikon të zvogëlojë shpejtësinë maksimale të lejuar të automjeteve nga 50 në 30 kilometra në orë nga pranvera e vitit...

“Ford” nuk do të prodhojë më makina në Indi, mbyll dy fabrikat pas 25...

0
Kompania amerikane “Ford”, do të ndalojë prodhimin e makinave në Indi dhe do të mbyllë të dyja fabrikat që ka në këtë shtet. “Ford” ka...

Industria automobilistike sheh vetëm nga elektriket, ja modelet që do pushtojnë tregun

0
Nuk është i largët momenti kur Bashkimi Europian, ndër të tjerët, do të pengoi shitjen e automjeteve me karburante tradicionale, si benzina dhe nafta. Diçka...

Renault Megane E-Tech Electric i ri vjen me shumëçka speciale – zbulohen detajet

0
Renault ka “hequr mbulesat” e Mégane E-Tech Electric, një makinë familjare që do të luajë një rol vendimtar në strategjinë e saj të guximshme...

Tesla Model Y, vetura më e shitur në Norvegji për muajin gusht

0
Norvegjia është udhëheqja e padiskutueshme në adoptimin e veturave elektrike. Modeli i Tesla Model Y ishte më i shitur në shtetin skandinav për muajin...

Ford do të shkurtojë prodhimin e F-150 për shkak të mungesës së “mikroçipëve”

0
Ford në Amerikën e Veriut do të zvogëlojë sasinë e prodhimit të kamionçinës F-150 javën e ardhshme për shkak të krizës së vazhdueshme të...

Citroën, seria speciale 2CV 007 feston 40 vjetorin

0
PARIS, 28 gusht /ATSH-ANSA/- Seria speciale ”Citroën 2CV 007” feston dyzet vjetorin e saj. Citroen 2CV 007 mund të shihet në filmin ”Solo per i...

Opeli më i vogël po vjen

0
Opel Rocks është në ‘derë’ dhe është i parezistueshëm. Automjeti miniaturë i qytetit do të jetë Opeli i ri më i vogël, më i vogël...

Ferrari i ri po vjen

0
Krijimi i modeleve të veçanta nuk është e pazakontë për kompanitë si Ferrari. Ndërsa nuk ka kaluar shumë kohë që kur kompania italiane prezantoi...