BMW rrit çmimet e veturave

0
BMW Group raportoi rritje në të ardhurat e tremujorit të tretë që tejkaloi pritshmëritë pas rritjes së çmimit të veturave dhe prioritizimit të modeleve...

Vetëm 0.25% e mjeteve në Shqipëri janë elektrike ose hibride

0
Aktualisht, edhe Shqipëria aplikon incentive fiskale për automjetet elektrike. Shtrenjtimi i naftës po rrit në mënyrë direkte kostot e përdorimit të automjeteve, ndërsa paralelisht bota...

Legjenda që nuk harrohet, Mercedes-Benz SL që edhe sot ju “lë pa frymë”

0
Mercedes-Benz SL, më saktësisht gjenerata R129, nuk ka qenë e suksesshme sikurse R107, megjithatë është një prej ikonave më të mëdha në historinë e...

Range Rover prezanton gjeneratën e pestë të SUV-it luksoz

0
Një veturë plotësisht elektrike nga Range Rover do të dalë në shitje brenda tre viteve, kanë bërë të ditur zyrtarë të kësaj kompanie, duke...

Shtyhet nga Maserati prezantimi i modelit Grecale për vitin 2022

0
Maserati është detyruar të shtyjë prezantimin e SUV-it të ri për vitin e ardhshëm për shkak të problemeve në zinxhirin e furnizimit. Është një model...

Kjo makinë u shit për vetëm 19 minuta

0
Cadillac ka shitur makinën e parë vetëm 19 minuta pasi hapi rezervimet për automjetin elektrik Lyriq Debut Edition 2023. Megjithatë, kjo nuk është një diçka...

Çfarë ka rezervuar e ardhmja për Apple

0
Ekspertët thonë se është Tim Cook ai që duhet të marrë meritat e plota për suksesin e kompanisë në dekadën e fundit. Cook mori...

”Honda” kompania e parë që do të shesë automjete online

0
Kompania ”Honda Motor” do të shesë automjete online në Japoni dhe kjo metodë e shitjes do të jetë e para në këtë vend. Sipas lajmit...

Cila pjesë “Made in Turkey” është e pranishme në pothuajse të gjitha makinat?

0
Gjurma e Turqisë në industrinë globale të makinave është e madhe, pasi është një nga eksportuesit më të mëdhenj të automjeteve në Evropë. Sipas Agjencisë...

BMW prezanton makinën që parkohet vetë

0
Mësohet se BMW iX supozohet të jetë makina e parë nga prodhuesi bavarez i makinave, e aftë të parkohet dhe të ngasë vetveten në...