Apple zvogëlon ambiciet për sistemin vetë-drejtues dhe shtyn datën e lansimit të automjetit të...

0
Apple Inc ka zvogëluar planet ambicioze ndaj sistemit vetë-drejtues për automjetin e saj të ardhshëm elektrik dhe ka shtyrë datën e synuar të lansimit...

Ferrari bashkëpunon me Samsung për të zhvilluar ekranet e makinave

0
Ferrari do të përdorë panelet OLED të Samsung Display në modelet e ardhshme. Sipas mediave të huaja, kompania koreano-jugore do të zhvillojë “zgjidhje me porosi...

Alpina B4 Gran Coupe tani në Japoni, por vjen me numër ekstrem të limituar

0
Alpina ka dorëzuar tashmë këtë vit B4 Gran Coupe-n e saj të re, I njohur ndryshe si BMW M4 Gran Coupe jozyrtare. Për Japoninë, megjithatë,...

Aston Martin DB6 i konvertuar në një veturë elektrike

0
Kur doli në treg, Aston Martin DB6 fuqizohej nga një motor 4.0-litërsh me 6 cilindra që zhvilloi 282 kuaj/fuqi, por Lunaz e shndërroi atë...

BMW sjellë një veturë më të mirë se “M8 Gran Coupe”

0
BMW së fundmi solli modelin e ri të M8 ‘Gran Coupe’, që mund të konsiderohet si modeli më i bukur i BMW-së 10 viteve...

Thatcham hap objektin e dytë në Mbretërinë e Bashkuar për të testuar sigurinë e...

0
Organizata e testimit të automjeteve Thatcham Research ka filluar programin e saj të parë kërkimor në qendrën e saj të re në Nottinghamshire, më...

Në Holandë hapen rrugët plastike nga shishet e ricikluara

0
Rrugët në stil të Lego-ve me panele të parafabrikuara plastike janë hapur në Holandë duke ofruar premtime të mëdha. Rrugët plastike që premtojnë më shumë...

BMW ka ndërtuar një varkë elektrike elegante të quajtur “Icon”

0
Në një përpjekje për tu ngjitur në skenë tek disa nga më të njohurat e Hollivudit, BMW ka lansuar një varkë të re gati...

Mercedes prezanton AMG E-Scooter – dihet edhe çmimi i saj

0
Elektrifikimi ka sjellë përfitime të shumta, duke përfshirë bumin e ofertës së transportuesve personalë. Dhe midis tyre, skuterët elektrikë janë ndoshta më të njohurit. Është një...

SHBA objektiv që gjysma e makinave të shitura në 2030-ën të jenë elektrike

0
Ekzekutivët e këtyre kompanive pritet të marrin pjesë në një eveniment të Enjten në Shtëpinë e Bardhë. Presidenti Amerikan Joe Biden pritet të bëjë publike...