Lëshohen në hapësirë satelitët Albania 1 dhe Albania 2

0
Në Cape Carnaval të Florida sapo është lëshuar raketa Falcon 9, misioni i përbashkët i SpaceX Transporter 6 që transporton për në hapësirë Albania...

Facebook, Instagram dhe Whatsapp bien në gjithë botën

0
Dy rrjetet më të mëdha sociale, Facebook dhe Instagram kanë rënë këtë të diel së funksionuari duke krijuar vështirësi në kyçje për miliona përdorues. Gjithashtu...

Rritet numri i krimeve kibernetike

0
Krimet kibernetike ndaj bizneseve në Kosovë po bëhen gjithnjë e më të shpeshta. Të dhënat e Policisë së Kosovës tregojnë se përgjatë viteve është...

Mashtrimet kryesore të industrisë ushqimore në një video të vetme

0
Industria e ushqimit eshte e mbushur me plot detaje te panjohura per neve. Ka dhjetera teknika te cilat sherbejne per konservim, dhe ndonjehere per...

Zyrtare: Google Maps tani edhe në gjuhën shqipe

0
Katërmbëdhjetë vjet më parë, Google Maps dukej shumë ndryshe, dhe ishte vetëm në gjuhën angleze. Por shërbimi i famshëm i hartave digjitale është shumë më...