Ja pse nuk duhet ta blini iPhone 7 të zi

0
Apple prezantoi dy ngjyra të reja të iPhone në ngjarjen që e mbajti mbrëmë, por njëra ngjyrë duket të jetë problematike. Ngjyra e re e...

WhatsApp së shpejti me mesazhe që vetëfshihen

0
Sipas WABetaInfo, një sajt i dedikuar funksioneve të palançuara në shërbime shumë popullore, ky funksion po testohet në dy platformat. Aplikacioni WhatsApp ka nisur testimin...

Sony së shpejti me një telefon të ri, ja detajet

0
Sipas mediave japoneze, Sony është në përgatitje të telefonit të tij të ardhshëm premium, i cili do të implementojë pasardhësin e procesorëve Snapdragon 855...

Rrjeti social Twitter bëhet me pagesë

0
Twitter vendosi lançimin e një shërbimi të ri quajtur Twitter Blue, dhe fillimisht do të jetë disponueshëm në Kanada dhe Australi. Shërbimi me pagesë sjell...

Disa njësi të iPhone XR janë shitur tashmë

0
iPhone Xs Max i Apple përfaqëson iPhone-in më të mirë që Apple ka për të ofruar këtë vit. Jo vetëm që telefoni ka një ekran...

Shpërblehet hakeri që riktheu 600 milionë dollarë të vjedhura në kriptomonedha

0
Një emër jo shumë i njohur në botën e kriptomonedhave, Poly Network është një platformë finance e decentralizuar e cila lehtëson transaksionet mes blockchaineve...

Gjermania urdhëron tërheqjen e 774,000 veturave nga tregu evropian

0
Ministri gjerman i Transporteve urdhëroi sot tërheqjen e menjëhershme në të gjithë Europën të 774,000 automjeteve të prodhuara nga Mercedes-Benz, të pajisura me aparatura...

Range Rover 6×6

0
Range Rover do ta prezantojë fillimisht në Spektaklin e Jahteve në Monako. Kjo makinë do të futet mes jahteve pasi është një 6×6 dhe krijuesi...

Në Kinë fëmijët mund luajnë lojëra online vetëm 1 orë në ditë

0
Kina ka një agjenci të quajtur rregullatori i video lojërave i cili imponon kufizime të tilla. Fëmijët nuk do të lejohen të luajnë jashtë...

WhatsApp merr një funksionalitetet të shumë përdorur në Messenger dhe Instagram

0
Përdoruesit mund të mos i shohin reagimet nisur nga fakti se funksionaliteti po testohet së brendshmi ose me një numër shumë të kufizuar përdoruesish. Duke...