Microsoft bllokon sulmin DDoS më të madh regjistruar ndonjëherë

0
Një sulm i mëhershëm prej 2.3Tbps kishte vënë në shënjestër Amazon Web Services vitin e kaluar. Microsoft tha se ka arritur të bllokojë një sulm...

Instagram do të lajmërojë përdoruesit kur ka probleme teknike

0
Kur shërbime popullore si ato të Facebook nuk aksesohen, njerëzit zakonisht kontrollojnë internetin e tyre ose shqetësohen për llogaritë e tyre. Instagram po teston një...

Samsung teston në kushte ekstreme smartfonët me ekrane me palosje

0
Videoja vjen në një moment kur disa modele Z Flip 3 kanë shfaqur plasaritje në mesin e ekranit ku gjendet mekanizmi i palosjes. Samsung ndau...

Apple dërgon një përditësim emergjent në iPhone dhe iPad

0
Edhe pse detajet rreth problemit mbeten të fshehta, Apple inkurajon përdoruesit të përditësojnë sa më parë. Apple lançoi ditën e sotme një përditësim të vogël...

Pas 20 vitesh Python bëhet gjuha më popullore e programimit

0
Indeksi nuk ka të bëjë me gjuhën më të mirë të programimit por me gjuhë më të kërkuara në motorët e kërkimit. Për herë të...

Printimi 3D i tumoreve çel rrugën për kura të reja

0
Për momentin nuk ka asnjë mënyrë për të ditur se sa e suksesshme është kjo metodë, sepse mostrat nga pacientët janë mbajtur krejtësisht anonime. Shkencëtarët...

Çfarë ka rezervuar e ardhmja për Apple

0
Ekspertët thonë se është Tim Cook ai që duhet të marrë meritat e plota për suksesin e kompanisë në dekadën e fundit. Cook mori...

Google ndalon monetizimin e përmbajtjeve dhe videove që mohojnë ndryshimet klimatike

0
Google ndalon monetizimin e përmbajtjeve dhe videove që mohojnë ndryshimet klimatike Google tha se nuk do të lejojë monetizimin e përmbajtjeve të cilat mohojnë ndryshimet...

Si i matin smartfonët numrin e hapave që bëjmë çdo ditë

0
Si i llogarit numrin e hapave telefoni juaj? Ky artikull shpjegon sesi sensorë të ndryshëm në mënyrë inteligjente përcaktojnë aktivitetin tuaj fizik me saktësi...

Firefox 93 sjell përmirësime të ndjeshme të sigurisë, privatësisë dhe performancës

0
Përmirësime ka në aspektin e sigurisë dhe privatësisë në mënyrë që përdoruesit të mbeten të sigurtë ndërsa shfletojnë në ueb. Mozilla lançoi së fundi versionin...