G7: Nevojitet veprim urgjent për të minimizuar humbjet civile në Gaza

Liderët e vendeve të G7-ës njoftuan se ka nevojë për veprim urgjent për të gjetur zgjidhje ndaj krizës humanitare që përkeqësohet dhe për të...

Erdoğan dhe presidentja greke theksojnë rëndësinë e përmirësimit të marrëdhënieve dypalëshe

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan dhe homologia e tij greke, Katerina Sakellaropoulou, kanë theksuar rëndësinë e përmirësimit të marrëdhënieve dypalëshe mes dy vendeve fqinje,...

RMV: Nëna e Vanjës: Nuk e kam ditur që ish-bashkëshorti im ka pas borxhe...

Pas gjetjes së trupit të pajetë të vajzjës, është deklaruar për herë të parë nëna e Vanjas, Zorica Gjorçevska. Për portalin serb “Republika”, ajo...

“Mjekët pa Kufij” i bëjnë thirrje Izraelit të ndalojë bombardimin pa bërë dallim në...

Organizata "Mjekët pa Kufij" i bëri thirrje Izraelit të ndalojë bombardimet "pa bërë dallim" ndaj Gazës dhe ritheksoi nevojën për një armëpushim, transmeton Anadolu. "Për...

Ministria e Shëndetësisë në Gaza: Spitalet në veri të Gazës janë jashtë shërbimit

Ministria e Shëndetësisë në Rripin e Gazës ka bërë të ditur se spitalet në veri të Rripit të Gazës nën bllokadë janë jashtë shërbimit...

Human Rights Watch: Sulmet izraelite ndaj gazetarëve në Liban “me sa duket ishin të...

Organizata për të drejtat e njeriut Human Rights Watch (HRW) tha se sulmet vdekjeprurëse të Izraelit ndaj gazetarëve në Liban "me sa duket ishin...

KEDS paralajmëron vështirësi të furnizimit me rrymë, thotë se KEK s’po i përmbahet planit...

Kompania Kosovare për Distribuim të Energjisë Elektrike KEDS dhe ajo për Furnizim me Energji Elektrike KESCO, kanë paralajmëruar vështirësi në furnizim me energji elektrike...

Vazhdojnë tensionet në Kuvendin e Shqipërisë

Kuvendi i Shqipërisë është përfshirë sërish nga tensionet dhe incidentet, pasi deputetët e opozitës nuk kanë lejuar vazhdimin e seancës plenare ku ishte planifikuar...

Gaza, vajza e vogël palestineze nën rrënoja u përpoq ta qetësojë motrën e saj...

Vajza palestineze Mariya Ahmed Abu Safi e cila u shpëtua pas 4 ditësh nga rrënojat me motrën e saj në Gaza, tha se për...

Erdoğan: Nuk ka asnjë çështje mes Türkiyes dhe Greqisë që nuk mund të zgjidhet

Pas takimit në Athinë me kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis, presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se nuk ka asnjë çështje midis Turqisë dhe...