OKB vazhdon dërgimin e ndihmave humanitare në Idlib

0
Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka dërguar 79 kamionë me ndihmë humanitare në Idlib të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). Kamionët që bartnin ndihmën...

Biden: Dyfishojmë pranimin e refugjatëve

0
Presidenti i SHBA, Joe Biden njoftoi se ka vendosur për këtë vit numrin tavan prej 62 500 refugjatësh duke u zotuar ta dyfishojë atë...

Gjermania lehtëson kufizimet për personat e vaksinuar

0
Gjermania do të heqë disa kufizime, përfshirë detyrimin për të paraqitur një test negativ COVID-19 për të hyrë në dyqane, për personat e vaksinuar...

Presidenti turk dhe mbreti saudit diskutojnë lidhjet dypalëshe

0
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan dhe Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz Al Saud, kanë realizuar një bisedë telefonike, transmeton Anadolu Agency (AA). Drejtoria...

EMA nis rishikimin e vaksinës kineze kundër koronavirusit

0
Agjencia Evropiane e Ilaçeve ka nisur procedurën e rishikimit të vaksinës kundër koronavirusit, të kompanisë kineze Sinovac. Të dhënat është thënë se do të analizohen...

Policia izraelite plagos 10 palestinezë në Kudsin Lindor

0
Dhjetë palestinezë u plagosën në përleshje me policinë izraelite në Kudsin Lindor të okupuar gjatë një demonstrate solidariteti me banorët e lagjes Sheikh Jarrah,...

Emigrantët, Turqia kundër FRONTEX: Ju e kthyet Mesdheun në varrezë

0
Ankaraja zyrtare është shumë e ashpër me FRONTEX (Agjencia Evropiane e Rojës Bregdetare) që është vendosur në Mesdhe dhe Egje për të parandaluar valën...

OKB: Mbërritjet nga Mesdheu në Evropë rriten për 170 për qind krahasuar me vitin...

0
Kombet e Bashkuara (OKB) kanë bërë të ditur se mbërritjet nga Mesdheu në Evropë që nga viti 2015 shënuan rënie, por shifrat e vitit...

Franca mes zërave për grusht shteti

0
Parisi po gumëzhin edhe një herë nga zërat lidhur me ambiciet politike të ushtrisë franceze, 60 vite pasi udhëheqësi simbol i Francës Charles de...

Kryeministri i Pakistanit i bën thirrje OBI-t për të luftuar kundër islamofobisë

0
Kryeministri i Pakistanit Imran Khan i bëri thirrje Organizatës së Bashkëpunimit Islam (OBI) për të luftuar islamofobinë me vendosmëri. Gjatë takimit me ambasadorët e vendeve...