Erdoğan prezanton projektin më të madh të banesave sociale në historinë e Turqisë –...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, shpalli sot fillimin e projektit më të madh të banesave sociale në historinë e vendit, i cili brenda...

Ylli kontrovers i rrjeteve sociale konvertohet në islam

Ylli kontrovers i rrjeteve sociale, Andrew Tate, u konvertua në islam. Video e tij duke u lutur në xhami është bërë virale në rrjete...

Erdoğan: SHBA-ja duhet të largohet nga bregu lindor i Eufratit

Operacioni i ri ushtarak në veri të Sirisë do të jetë në tryezë derisa të zgjidhen çështjet e sigurisë së Turqisë. SHBA duhet të largohen...

Usame Zukorliç: Zhvarrosja e trupit të babait, moment i vështirë

Të premten pasdite në varrezat e fshatit Orlje ka filluar zhvarrosja e trupit të ish-kryemyftiut të Bashkësisë Islame në Serbi dhe themeluesit të Partisë...

Në Palestinë vritet gazetarja e Aljazeeras gjatë transmetimit

Shireen Nasri Abu Aqleh (lindur në 1971 në Jerusalem – martirizuar më 11 maj 2022 në kampin Jenin në moshën 51 vjeçare) është një...

Talebanët mesazh diplomatik Kinës dhe Turqisë: Kemi pasuri nëntokësore, na ndihmoni të zhvillojmë Afganistanin

Talibanët po hapen diplomatikisht për Turqinë dhe Kinën, duke kërkuar bashkëpunim ndërkombëtar që do të çojnë në zhvillimin e Afganistanit. Në një deklaratë ditën e...

Senatori amerikan: Turqia është kërcënimi më i madh për Mesdheun Lindor

Senatori amerikan dhe kryetari i Komisionit të Senatit për Marrëdhëniet me Jashtë, Robert Menendez deklaroi se Turqia është kërcënimi më madh në Mesdheun Lindor. “Nuk...

Shitja e dronëve Bayraktar, porositë janë mbyllur për 3 vjet

Kërkesa për dronët turq Bayraktar TB2 është rritur ndjeshëm. Kompania turke Baykar Makina Sanayi ve Ticaret AS, e cila furnizon Ukrainën me drone, njoftoi...

Shkup, niset grupi i parë i haxhilerëve nga Maqedonia e Veriut

Grupi i parë i haxhilerëve nga Maqedonia e Veriut është nisur për në Vendet e Shenjta për të kryer kushtin e pestë të fesë...

Habib Salem Saqqaf Al-Jafri, zgjidhet në krye të Unionit Botëror të Dijetarëve Muslimanë

Pas dorëheqjes së Ahmed Raissouni-t, në krye të Unionit Botëror të Dijetarëve Muslimanë është zgjedhur Habib Salem Saqqaf Al-Jafri, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një...

Begaj në Asamblenë e OKB-së: Njiheni pavarësinë e Kosovës! – VIDEO

0
Njiheni Pavarësinë e Kosovës! Kjo ishte thirrja e presidentit shqiptar Bajram Begaj drejtuar shteteve pjesëmarrëse në Sesionin e 78-të të Asamblesë së OKB-së. Në fjalën...