Biden bën deklaratë skandaloze në lidhje me sulmet e Izraelit ndaj palestinezëve

0
Ndërkohë që civilët, përfshirë fëmijët martirizohen në sulmet izraelite Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) Joe Biden ka bërë një deklaratë skandaloze. "Izraeli...

Zëdhënësi i hebrenjve ortodoksë: Lëvizja Sioniste ka nevojë për luftë në mënyrë që të...

0
Zëdhënësi i hebrenjve ortodoksë kundër sionizmit, rabini Dovid Feldman, lidhur me sulmet e fundit ajrore izraelite mbi Rripin e Gazës ka deklaruar se "Lëvizja...

Zëdhënësi i talebanëve: Ne e shohim Turqinë si një aleate dhe jo një armike!

0
“Ne nuk e shohim Turqinë si një armike, por si një aleate”, kjo ishte deklarata e zëdhënësit të talebanëve Mullah Mohammad Yakub, duke i...

Edhe personat e famshëm në mbarë botën reagojnë ndaj Izraelit

0
Këngëtarë, aktorë dhe modele të famshëm në të gjithë botën bënë thirrje në postimet e tyre në llogaritë në mediat sociale për solidaritet kundër...

Kur e keqja kthehet me të mirë

0
Hiç më larg se para një viti, u ngritën hindusët e Indisë kundër muslimanëve duke djegur Xhamitë e libraritë e tyre, duke i persekutuar...

Vdes Kurt Westergaard, piktori prapa karikaturave diskutabile të Profetit Muhamed

0
Ilustruesi ishte prapa vizatimeve të Profetit Muhamed që ndezi zemërim në të gjithë botën muslimane. Artisti danez Kurt Westergaard, famëkeq për vizatimin e karikatures së...

SHBA, studentja muslimane me origjinë pakistaneze sulmohet me acid

0
Në SHBA është aktualizuar një debat mbi urrejtjen islamofobike pasi një studente muslimane me origjinë pakistaneze është sulmuar me acid në fytyrë në Long...

Erdoğan: Për shkak të sulmeve ndaj Al-Aksës dhe palestinezëve, Izraelit do t’i jepet një...

0
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, me telefon ka biseduar me presidentin e Kirgistanit, Sadyr Japarov, transmeton Anadolu Agency (AA). Në njoftimin e zyrës së presidentit...

Mbi 100 vite burg për bandën që tentoi të grabiste Mezut Ozil

0
Një grup banditësh të armatosur që terrorizuan Londrën me një sërë grabitjesh përfshirë edhe tentativën për të vjedhur yjet e Arsenalit, Mezut Ozil dhe...

A po shkon Suedia drejt një katastrofe? Pamje nga Stokholmi, parqet dhe restorantet plot...

0
Kafenetë, baret dhe restorantet në Suedi vazhdojnë të jenë plot me njerëz, ndonëse numri ditor i vdekjeve në vend, prej koronavirusit vazhdon...