Vazhdon ndërhyrja ajrore dhe tokësore ndaj zjarreve në pyjet në Manavgat dhe Akseki

0
Në zonat Manavgat dhe Akseki të qytetit Antalya vazhdon ndërhyrja ajrore dhe tokësore ndaj zjarreve pyjore, raporton Anadolu Agency (AA). Zjarret pyjore, të cilat filluan...

Shkon në pesë numri i të vdekurve shkaku i zjarreve në Turqi

0
Zjarri në një pyll, i cili po vazhdon prej katër ditësh në rrethin Manavgat të Antalisë, ka dal jashtë kontrollit shkaku edhe i erërave...

Erdoğan: Vazhdojnë përpjekjet për shuarjen e 14 zjarreve pyjore

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka bërë të ditur se vazhdojnë përpjekjet në Turqi për vënien në kontroll dhe shuarjen e 14 zjarreve...

Tri marrëveshjet që u firmosën në Shkup mes Ramës, Zaevit, Vuçiçit

0
Dy memorandume mirëkuptimi dhe një marrëveshje ndërshtetërore u nënshkruan në “Forumin Ekonomik për Bashkëpunimin Rajonal” në Shkup mes kryeministrit Edi Rama, homologut të tij...

Rama në Formunin Ekonomik Rajonal: E di se për çfarë mendohet Kosova, jam absulutisht...

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se nuk e kupton se pse vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor nuk i janë bashkuar atij,...

Rama, Zaev dhe Vuçiq takohen sot në Shkup, pritet t’i ndryshohet emri “minishengenit”

0
Iniciativës së shteteve të rajonit, e cila u paraqit për publikun si “minishengen”, pritet t’i ndërrohet emri gjatë ditës së sotme. Këtë e ka...

Presidenti turk paralajmëroi lobim për njohjet e Kosovës, Vuçiqi i kundërpërgjigjet: Jam i vogël,...

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar se Serbia do t’i kundërvihet çdo lobimi të ri për njohjen e pavarësisë së Kosovës. Reagimi i...

Erdogan: Do të punojmë së bashku me Bidenin për t’i sjellë më shumë njohje...

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, është shprehur se do të angazhohet personalisht që Kosova të ketë më shumë njohje ndërkombëtare. ”Për Kosovën duam të...

Në 26-vjetorin e gjenocidit në Srebrenicë varrosen edhe 19 viktima

0
Eshtrat e 19 viktimave të gjenocidit në Srebrenicë varrosen sot në Qendrën Përkujtimore Potoçari. Viktima më e re që varroset është Azmir Osmanoviq, i cili...

Ish-krerët e sigurimit serb, Stanishiq dhe Simatoviq dënohen secili me nga 12 vjet burg...

0
Mekanizmi për gjykatat penale në Hagë dënoi ish-krerët e Sigurimit të Shtetit, Jovica Stanishiq dhe Franko Simatoviqin, secilin me nga 12 vjet burg. Koha që...