Turqi – Rrëzohet një helikopter ushtarak, 10 të vdekur dhe 3 të plagosur

0
Si pasojë e incident aksidentor ajror të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 10 ushtarë ranë dëshmorë. Sipas deklaratës së bërë nga Ministria...

Vuçiq i përgjigjet presidentit Biden: Në Uashington kam treguar çfarë mendoj për njohjen e...

0
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, duke falënderuar presidentin e SHBA-së, Joe Biden për letrën e urimit për Ditën e shtetësisë së Serbisë, ka komentuar edhe...

Turqia: Ambasada e Kosovës në Jerusalem kundër rezolutave të OKB-së dhe ligjit ndërkombëtar

0
"Angazhimi në fjalë i Kosovës, përbën kundërshtim ndaj ligjit ndërkombëtar, kryesisht ndaj rezolutave të Kombeve të Bashkuara (OKB) të miratuara për këtë çështje", tha...

Sulmet kundër Islamit në Francë u rritën me 53 për qind në vitin 2020

0
ulmet kundër Islamit në vitin 2020 në Francë shënuan rritje me 53 për qind në krahasim me një vit më parë, transmeton Anadolu Agency...

Joe Biden zyrtarisht presidenti i 46-të i SHBA-së

0
Joe Biden zyrtarisht bëhet presidenti i 46-të i SHBA-së pas betimit në ceremoninë në Washington. Kamala Harris, e zgjedhura si nënpresidentja e parë grua në...

Jeta e përditshme e migrantëve në BeH, larja në ujë të ftohtë me temperatura...

0
Një ditë e migrantëve të vendosur në kampin "Lipa" jo shumë larg Bihaçit të Bosnjë e Hercegovinës (BeH) fillon me larjen e rrobave dhe...

Kryetari i Ulqinit dhe zyrtarë të lartë shqiptarë arrestohen në mëngjesin e sotëm

0
Kryetari i Komunës së Ulqinit, Ljoko Nrekiq, është arrestuar në mëngjesin e sotëm. Arresti i tij është bërë me urdhër të Prokurorisë Themelore të...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, vaksinohet kundër COVID-19

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, mori vaksinën kundër koronavirusit të ri (COVID-19), raporton Anadolu Agency (AA). Erdoğan u vaksinua në Spitalin e Qytetit në...

Votë historike në SHBA, Trump akuzohet formalisht për kryengritje

0
Një shumicë e zyrtarëve të zgjedhur nga Dhoma e Përfaqësuesve votuan sot për të paditur zyrtarisht Donald Trump për nxitje të dhunës në Capitol...

Rastet me COVID-19 në mbarë botën rriten në mbi 90 milionë

0
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka arritur në mbi 90 milionë, transmeton Anadolu Agency (AA) Sipas faqes së...