Shkaku i keqtrajtimit të muslimanëve, Griezmann shkëput kontratën milionëshe me sponzorin kinez

0
Futbollisti francez Antoine Griezmann i dha fund partnershipit me kompaninë telefonike Huawei të enjten. Lajmin e ka konfirmuar sulmuesi i Barcelonës në profilin e tij...

Yjet e futbollit shprehin solidaritet me palestinezët

0
Disa futbollistë shprehën solidaritet me palestinezët pasi forcat izraelite sulmuan Xhaminë Al-Aksa, transmeton Anadolu Agency (AA). Ylli francez i Manchester United-ut, Paul Pogba, shfaqi mbështetje...

Habibi në lot, lutje Allahut: Babai dhe më shumë se 20 familjarë, me koronavirus

0
I tronditur dukshëm, Habib Nurmagomedov (Khabib) postoi një video në Instagramin e tij në të cilin komentoi buletinin shëndetësor të babait të...

Vjen nga stoli dhe shënon dy gola, Bernard Berisha i jashtëzakonshëm

0
Bernard Berisha gjen golat e radhës në Rusi. Sulmuesi anësor i Akhmat Grozny, ka realizuar golin e tretë dhe të katërt për skuadrën e...

Pogba nuk duron fyerjet ndaj fesë islame, drejt tërheqjes nga Kombëtarja e Franceze

0
Ylli francez i futbollit, Paul Pogba, duket se i ka dhënë fund karrierës së tij me kombëtaren e Francës. Ngjarjet e fundit që kanë tronditur...

Solidariteti me Serbinë, Spanja nuk pranon të përballet me Kosovën

0
Kosova që fillimisht u tërhoq në grupin A, pastaj kalojë të grupi B në mënyrë që të mos përballet me Serbinë është duke vazhduar...

Hidhet shorti, Kosova në grup me Shqipërinë për Botërorin e vitit 2023

0
Sot (e premte) në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për kualifikimet e Kupës së Botës “Zelanda e Re – Australia 2023” për ekipet...

Dallku, Ibrahimi dhe Boshnjaku përfundojnë në emergjencë

0
Trajneri Armend Dallku, fizioterapeuti Atdhe Halimi, dhe dy futbollistët Labinot Ibrahimi dhe Lorik Boshnjaku, kanë përfunduar në emergjencë, pas situatës tensionuese që...

“Pa mëshirë” në Iran: shteti var në litar kampionin e mundjes

0
Pavarësisht nga një thirrje ndërkombëtare globale për ta kursyer atë, mundësi Navid Afkari, 27 vjeç, u ekzekutua në Iran pasi u akuzua...

Si hyri në Islam Mike Tyson?

0
"Po të më fliste ndokush për Fenë Islame para se të burgosem, do të ishte absurde ta pranoja! Jeta ime ishte përplot qejfe, femra, alkool...