Festa e Xhakës dhe Shaqirit me shqiponjë, lajmi i fundit nga FIFA

0
Lojtarët me origjinë shqiptare të Zvicrës, që përmbysën edhe Serbinë mbrëmjen e kaluar, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, do të jenë subjekti i një...

Atë që e do e gjithë Evropa, po e transferon Juventus

0
Juventus duket se po e bënë një transferim të majm në janar. Juventus është shumë afër ta transferoj Matthijs de Ligt nga Ajaxi. Babai i mbrojtësit...

Gattuso rinovon me Milanin deri në vitin 2021

0
Milani e ka konfirmuar rinovimin e kontratës me trajnerin Gennaro Gattuso, i cili do ta drejtojë klubin deri në sezonin 2021. Ai erdhi si zëvendësim...

Salah “hero” i Liverpoolit, eliminohet Napoli

0
Liverpooli ka kaluar në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve pasi ka mposhtur Napolin me rezultat minimal 1-0. Golin e vetëm në ndeshje e shënoi...

Vdes në aksident ish-kampioni botëror Nicholas Bett

0
Ish-kampioni botëror në disiplinën 400 metra me pengesa, Nicholas Bett, ka humbur jetën të mërkurën në një aksident trafiku, raporton Anadolu Agency (AA). Ai...

“Goal” shkruan për ngritjen e jashtëzakonshme të Kosovës

0
Pasi që u bënë pjesë e familjes së FIFA-s vetëm në vitin 2016 dhe shumë nga talentet e futbollit kosovar nuk patën mundësi të...

ZYRTARE: La Liga lejon rifillimin e stërvitjeve grupore me 10 lojtarë maksimumi

0
La Liga ka marrë vendimin sa i përket stërvitjeve të skuadrave.Sipas njoftimit të fundit të La Liga, skuadrat spanjolle mund të rifillojnë...

Ancelotti injoron Italinë, zgjedh top ligën evropiane

0
Carlo Ancelotti preferon rikthimin në Premierligë. Carlo Ancelotti ka një destinacion të preferuar për angazhim në edicionin e ri. Në vend të postit të selektorit të...

Ballkani ndalet nga Llapi, por mbetet lider i kampionatit

0
Ballkani dhe Llapi kanë luajtur baras 1-1 në derbin e vlefshëm për javën e 14-të në Ipko Superligën e Kosovës në futboll.

Kështu duket stadiumi ku do të zhvillohet ndeshja mes Maltës dhe Kosovës

0
Stadiumi kombëtar ‘Ta Qali’ në Valetta, do të jetë arena e ‘betejës’ shumë interesante mes Maltës dhe Kosovës në Ligën e Kombeve. Përfaqësuesja e Kosovës...