Zyrtare: Milani transferon Contin

Andrea Conti mund të quhet si futbollisti më i ri i Milanit.

Pas gjashtë transferimeve të mëdha, Milani ka arritur të zyrtarizoj edhe futbollistin e shtatë.

Ai është mbrojtësi italian, Andrea Conti, i cili ka zyrtarizuar sot (e enjte) transferimin e tij nga Atalanta.

Conti në Milanello duke pozuar me shallin e Milanit

Conti ka kryer me sukses vizitat mjekësore te Milani dhe më pas ka vendosur të zezën mbi të bardhë.

Detajet tjera ende nuk janë bërë të ditura, pasi prezantimi i italianin pritet të bëhet nesër.