Real Madrid, Barcelona e Juventus dalin kundër UEFA-s: Kjo është e papranueshme

0
Klubi i Barcelonës përmes një njoftimi zyrtar kanë reaguar mbi kërcënimet që organi më i lartë i futbollit UEFA, i ka dhënë atyre. Tre klubet...

Peticion kundër Lojërave Olimpike të Tokios, 200 mijë firma në dy ditë

0
Në Japoni janë mbledhur brenda pak ditësh më shumë se 200 mijë firma për të bllokuar Lojërat Olimpike të Tokios të parashikuara të mbahen...

Barcelona luan ndeshjen vendimtare pa Koemanin

0
Ronald Koeman nuk do të jetë në fushë në ndeshjen ndaj Atletico Madrid sot, e cila fillon nga ora 16:15. Barcelona do të luajë ndeshjen...

Ushtarët izraelitë shuan ëndrrat e palestinezit 16-vjeçar që dëshironte të bëhej yll futbolli

0
Palestinezi 16-vjeçar Saeed Odeh, i cili u martirizua në sulmin e ushtarëve izraelitë në Odala pranë qytetit të Nablusit në Bregut Perëndimor të pushtuar,...

Merret vendimi përfundimtar për finalen e Ligës së Kampionëve

0
UEFA informon Chelsea dhe Man City për vendimin përfundimtar të Ligës së Kampionëve për zhvillimin e finales në Stamboll. “Finalja e Ligës së Kampionëve do...

Unitedi konfirmohet si finalist, eliminon Romën nga Liga e Evropës

0
Ashtu siç pritej, Manchester Unitedi është konfirmuar si finalist i Ligës së Evropës duke eliminuar Romën në fazën gjysmëfinale të kësaj gare. Djajtë e Kuq...

Villareali në finale të Europa League, eliminon Arsenalin

0
Arsenal dhe Villareal janë përballur në kuadër të gjysmëfinales së Europa League Në ndeshjen e parë, Villareali kishte triumfuar me rezultatin 2-1. Por, në “Emirates”, ishte...

Real Madrid humb durimin, Hazard nuk është në planet e klubit për vitin tjetër

0
Real Madrid ka humbur durimin me sulmuesin Eden Hazard, të cilin duan ta shesin në afatin kalimtar veror. Belgu u transferua në “Santiago Bernabeu” para...

Man City – Chelsea finalja e tretë angleze në histori të kësaj gare

0
Manchester City dhe Chelsea do të përballen me njëra-tjetrin më 29 maj në finalen e Ligës së Kampionëve që do të zhvillohet në stadiumin...

Chelsea eliminon Real Madridin, kualifikohet në finale të LK

0
Chelsea ka fituar 3-1 me rezultat të përgjithshëm ndaj Real Madrid. Skuadra e drejtuar nga Thomas Tuchel shtë treguar shumë e sukesshme ndaj Real Madrid...