Gjysëmfinalet e Ligës së Evropës janë në plan, Man Utd dhe Arsenal kërkojnë finalen

0
Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen gjysëmfinalet e para në Ligën e Evropës. Manchester United dhe AS Roma pritet të jetë ndeshja kryesore e...

Barcelona publikon listën e lojtarëve ndaj Granadas

0
Sonte me fillim nga ora 19:00 do të luhet sfida mes Barcelonës dhe Granadas. Blaugranët kanë mundësi të mirë për t’u ngritur në kreun e...

Man City fiton me përmbysje ndaj PSG

0
Manchester City ka arritur që të përmbysë rezultatin ndaj Paris Saint-Germain dhe kështu të fitojë 2-1 në Paris. PSG e fillojë më mirë ndeshjen, duke...

Humbim nga nga Mali i Zi, por shpresa për kualifikim nuk është shuar

0
Kombëtarja e Kosovës në hendboll pësoi humbje nga Mali i Zi 27:22 (10:13), në ndeshjen e luajtur sonte në Pallatin e Rinisë dhe Sportit...

Caktohet data dhe ora, kur do zhvillohet finalja e FA Cup

0
Shoqata e Futbollit të Anglisë ka njoftuar se finalja e FA Cup mes Chelseas dhe Leicester Cityt do zhvillohet në ora 18:30. Ndeshja do zhvillohet...

Reagon ashpër Llapi: Nuk e dimë a jemi në Suharekë apo në Serbi

0
Klubi i Llapit ka reaguar ashpër pas përfundimit të pjesës së parë të ndeshjes Ballkani – Llapi. Klubi nga Suhareka e ka mbyllur pjesën e...

Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim: PSG – Man City

0
Paris Saint-Germain dhe Manchester City do të luajnë mes vete në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Parisienët janë nikoqir të anglezëve në...

Konfirmohen dy ndeshje tjera miqësore të Kosovës, shumica e lojtarëve do të jenë nga...

0
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës mbajti sot mbledhjen e radhës, ku u diskutuan çështje të ndryshme. Ndër çështjet që u diskutuan ishin...

Nuk do rinovojë me Zurichun, ky është destinacioni i radhës për Kolollin

0
E ardhmja e sulmuesit kosovar Benjamin Kololli duket se është larg FC Zurichut. Kolollit i skadon kontrata në fund të sezonit dhe media zvicerane, Sportch raporton lojtari nuk...

Real Madrid – Chelsea: Parashikim, analizë dhe formacionet e mundshme

0
Real Madridi do të jetë nikoqir i Chelseat për takimin e parë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja që fillon në ora 21:00,...