Girl in a jacket

Ruben Dias shpallet lojtari i sezonit 2020/21 në Premierligë

0
Mbrojtësi i Manchester Cityt, Ruben Dias ka arritur një çmim individual. Ruben Dias që nga transferimi i tij prej 68 milionë eurosh në Manchester City...

Pep Guardiola shpallet menaxheri i sezonit 2020/21 në Premierligë

0
Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola është shpallur menaxheri i sezonit në Premierligë. Pep Guardiola u shpall kampion me Manchester Cityn në sezonin 2020/21...

Kosova fiton ndaj Maltës

0
Kosova ka shënuar fitore ndaj Maltës me rezultat 2-1 në ndeshjen miqësore që u zhvillua në Austri. Të besuarit e Bernard Challandes e nisën shumë...

Kosova-Malta, rezultati i pjesës së parë

0
Ka përfunduar pjesa e parë e miqësores mes Kosovës dhe Maltës me rezultat 1-1 Golin e parë e shënoi Kosova përmes sulmuesit Milot Rashica në...

Kosova me shumë ndryshime luan sonte një tjetër miqësore

0
Kosova do të zbresë sonte në fushë kundër Maltës për të zhvilluar miqësoren e dytë për muajin qershor. ‘Dardanët’ luajnë këtë miqësore pas fitores 4-1...

Kosova mban seancën stërvitore në Klagenfurt para miqësores me Maltën

0
Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar sot pasdite stërvitjen e fundit para ndeshjes së dytë miqësore të këtij muaji kundër Maltës. Dardanët kanë zbritur në...

Zvicra shtatë gola Lichtensteinit

0
Zvicra ka shënuar një fitore të thellë në kuadër të një miqësore ndaj Lichtensteinit. Në këtë takim u paraqitën nga fillimi vetëm dy shqiptarë, Xherdan...

Simeone Inzaghi trajner i Interit

0
Inter ka konfirmuar se trajneri Simeone Inzaghi ka marrë drejtimin e klubit. Antonio Conte pasi fitoi titullin me Interin vendosi të largohet, derisa Inzaghi mori...

Kosova niset për në Austri – Challandes liron dy yjet e ekipit, një lojtar...

0
Përfaqësuesja e Kosovës është nisur sot (e enjte) për në Austri, ku nesër (e premte) pritet të zhvillojë ndeshjen e dytë miqësore. Dardanët luajtën para...

Prezantohet Carlo Ancelotti, flet për objektivat dhe skuadrën që ka Real Madridi

0
Carlo Ancelotti është prezantuar si trajner i Real Madridit, ndërsa do të jetë një rikthim për të, pasi ka qenë në këtë klub edhe...