Kryediplomati turk Fidan takon në Stamboll homologun britanik David Cameron

Ministri i Jashtëm i Turqisë , Hakan Fidan, u takua në Stamboll me Sekretarin e Jashtëm britanik, David Cameron, transmeton Anadolu.

Në një postim të Ministrisë së Jashtme në “X”, theksohet se Fidan e priti homologun e tij britanik Cameron në përfaqësinë e ministrisë në Istanbul.

Në postimin e paraqitur me fotografi, nuk u dhanë detaje lidhur me brendësinë e takimit.

Në një deklaratë të bërë nga Ministria e Jashtme britanike, ishte njoftuar se Cameron do të vizitonte Izraelin, Palestinën, Katarin dhe Turqinë në kuadrin e përpjekjeve për armëpushim të qëndrueshëm në Gaza.