Përleshje të forta mes protestueve anti-Trump dhe policisë (Foto)

Policia amerikane ka gjuajtur gaz lotsjellës dhe granata “stuhi” në drejtim të turmës së protestuesve në Phoenix, Arizona.

Protestuesit po demonstronin kundër Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, i cili mbajti një fjaim jashtë qendrës së konventës në Phoenix.

Policia tha se protestuesit hodhën gurë dhe shishe në drejtim të oficerëve, të cilët nuk e kursyen as dhunën.

Protestat anti-Trump kanë shënuar rritje, më shumë tani pas përleshjeve mes grupeve nacionaliste dhe atyre pro liberale. /MESAZHI/

People fled the scene as protesters and police clashed [Laura Segall/AFP]