Presidenti Erdogan u takua në Stamboll me Emirin e Katarit, Tamim Bin Hamed Al-Thani

Presidenti Recep Tayyip Erdogan u takua me emirin e Katarit, Sheikun Tamim Bin Hamed Al-Thani.

Takimi u zhvillua pa praninë e medias në Pallatin Vahdettin në Stamboll.

Ambasadori i Turqisë në Doha, Mustafa Göksu bëri një deklaratë lidhur me vizitën e djeshme dhe tha se vizita e Al-Thanit në Turqi është jashtëzakonisht e rëndësishme për të forcuar koordinimin dhe bashkëpunimin mes dy vendeve.

Emiri i Katarit Al-Thani u takua të enjten edhe me liderin iranian Ali Khamenei dhe presidentin iranian Ibrahim Reisi në Teheran, kryeqytetin e Iranit.