Shembet ndërtesa shumëkatshe në Stamboll, një i vdekur dhe disa të lënduar

STAMBOLL (AA) – Njoftohet se si pasojë shembjes së një ndërtese disakatëshe në rajonin Zeytinburnu të Stambollit ka humbur jetën një person dhe janë plagosur 5 të tjerë, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas informacioneve të marra mësohet se si pasojë e shembjes së ndërtesës të pabanuar 6 katëshe në lagjen Beştelsiz ka humbur jetën 1 person i cili po kalonte në rrugë në ato momente.

Ndërsa bëhet e ditur se janë plagosur 5 persona të cilët janë dërguar në spitalet përreth.