Sulm me thikë, gjashtë të plagosur në Zvicër

Gjashtë persona janë dërguar në spital me plagë djegie dhe thike, pas një sulmi në një tren që udhëtonte në kantonin St. Gallen të Zvicrës.

Motivet e këtij sulmi mbetet të panjohura, por autoritetet kanë thënë se të lënduarit janë dërguar në spitale të ndryshme të kantonit.

Në mesin e të plagosurve është një gjashtëvjecvar, ndërsa të tjerët përfshijnë një 17 vjecar, 50 vjecar, dhe tre gra mes moshave 17 dhe 43 vjecare.