Sulm me thikë ndaj dy ushtarëve në Bruksel, vritet sulmuesi

Dy ushtarë kanë mbetur të plagosur në qendër të Brukselit, mbrëmjen e kësaj të premteje, të sulmuar me thikë nga një agresor që më pas është qëlluar për vdekje me armë.

Pamjet nga vendngjarja tregojnë zonën të rrethuar nga forcat e policisë dhe shërbimet e emergjencës.

Dëshmitarët thanë se ata dëgjuan të shtëna armësh, ndërkohë që të tjerë raportuan se personi i pajisur me armë të ftohtë kërkoi të sulmojë dy oficerë ushtrie në kryeqytetin belg./Mesazhi/