Tërmet i fuqishëm godet Meksikën

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Meksikën, me një magnitudë prej 7.1 sipas Institutit Gjeologjik të SHBA-ve (USGS).

Shtrirja e dëmeve apo numri i viktimave nuk është i njohur, por është regjistruar kaos masiv në rrugët e kryeqytetit Meksiko City.

Agjensia Sizmologjike e Meksikës vlerësoi me 6.8 intensitetin e tërmetit, dhe tha se qendra e tij ishte në lindje të qytetit në shtetin e Puebla, vetëm 40 milje në juglindje të kryeqytetit. /MESAZHI/