Viti 2018 nisi me masakra të reja, fillimisht ne Afganistan

Viti 2008 nisi me vrasje në Afganistan, pasi një kamikaz u hodh në pranë disa policëve dhe manifestuesve në Kabul, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 11 personave dhe 25 të plagosur.

Grupi terrorist ISIS morri përsipër këtë sulm, vetëm katër ditë pas një atentati gjatë një ceremonie mortore që shkaktoi vdekjen e 18 personave në provincën lindore të Nangarhar, ditën e fundit të vitit 2017.

Një burim tjeter nga shërbimet e sigurisë thotë se numri arrinte në 20 të vdekur dhe 20 të plagosur, por që nuk është konfirmuar ende  nga autoritetet e rendit. /MESAZHI/