Viti i Ri i përgjakshëm edhe në Brazil, 12 të vrarë nga një person i armatosur

Një burrë në Brazil ka vrarë ish-gruan e tij, birin e tij, dhe 10 persona të tjerë që ishin duke festuar ardhjen e Vitit të Ri.
Njeriu i paidentifikuar po mbante disa armë, kur ai hyri me forcë në shtëpinë e familjes në qytetion Campinas, 100 km larg nga Sao Paulo.
Vrasja ndodhi pak para mesnatës, tha policia. Fqinjët kishin dëgjuar shpërthimet, por mendonin se ishin fishekzjarre.
Ata janë alarmuar, pasi një nga të plagosurit u strehua në shtëpinë e një fqinji për të kërkuar ndihmë.
Autori i masakres me pas ka vrare veten. /MESAZHI/