13 persona të vdekur dhe 582 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore nga Covid-19 kanë humbur jetën 13 pacientë, ndërsa janë regjistruar 582 raste të reja.

Ndërsa Instituti i Shëndetit Publik njofton se janë shëruar edhe 374 persona të tjerë.

Prej disa ditësh në Maqedoninë veriore vazhdon të ketë rritje konstante të të infektuarve me koronavirus.

Ndërsa i pari i Shëndetësisë e justifikoi sot rritjen si shkak i prezencës së variantit britanik në vendin tonë.