4 të vdekur dhe 770 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 3393 testime nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 770 persona.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar 4 qytetarë të prekur me koronavirus, ndërsa janë shëruar 621 persona.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 182 pacientë, nga të cilët 19 janë në gjendje më të rënduar.