Bayerni mposhtet me rezultat të thellë nga Borussia Monchengladbach

Byern Munich ka pësuar humbje të thellë në kuadër të Kupës së Gjermanisë.

Borussia Monchengladbach ka arritur të mposht Bayernin bindshëm 5-0 në kuadër të fazës 1/8 të Kupës së Gjermanisë, shkruan lajmi.net.

Vendasit qysh në fillim treguan superioritetin dhe kaluan në epërsi në min e 2′ me golin e Ramy Bensebaini.

Edhe në vazhdim Gladbach ishte më e mirë dhe arriti të dyfishojë epërsinë në min e 15′ me golin e Ramy Bensebaini.

Vetëm pak minuta më vonë Bensebaini realizoi sërish për 3-0, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

Edhe pjesa e dytë i takoi në tërësi Borussia Monchengladbach që shënuan edhe dy gola të tjerë.

Fillimisht në min e 51′ shënoi Breel Embolo për 4-0.

Ishte sërish Embolo që realizoi në min e 57′ për rezultatin përfundimtarë 5-0.

Kështu Borussia kualifikohet tutje në Kupën e Gjermanisë duke eliminuar Bayernin me rezultat të thellë.