Cakaj viziton Kosovën, takohet me Thaçin, Kurtin, Konjufcën dhe Osmanin

Gent Cakaj, sot do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Prishtinë.

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, sot do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Prishtinë.

Cakaj do të pritet nga homologu i tij, ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca.

Po ashtu Cakaj do të pritet edhe nga kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani.