COVID-19, ShBA me 19.715 viktima kalon Italinë për nga numri i vdekjeve

SHBA me gjithsej 19.715 viktima nga koronavirusi i ri (COVID-19) ka kaluar Italinë dhe është bërë vendi me numrin më të madh të vdekjeve nga ky virus në botë, transmeton Anadolu Agency (AA).