Deontay Wilder mposht Luis Ortiz me KO – mbetet kampioni i WBC, vazhdon rekordin pa humbje

Deontay Wilder ka ruajtur titullin e tij në peshë të rëndë në WBC me një fitore nokaut ndaj Luis Ortiz.

Duke qenë se ishte dominuar dhe përpunuar absolutisht për gjashtë raunde, boksieri amerikan shkatërroi kundërshtarin e tij me një dorë të djathtë shkatërruese në të shtatin.

Wilder lëshoi një të djathtë direkte në Ortizin duke e vulosur fitoren e tij.

GiveMeSport Boxing

@GMSBoxing
All it takes is one punch! 😱

Deontay Wilder, you animal! 🔥

Embedded video