Distria Krasniqi e jashtëzakonshme, arrin kualifikimin në gjysëmfinale

Distria Krasniqi është përballur në çerekfinale me Shira Rishonyn e Izraelit në Evropianin i cili po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Në kategorinë 48 kilogramë, Krasniqi ka arritur që të fitojë ndaj Rishonyt me IPPON dhe kësisoj është kualifikuar në gjysëmfinale, raporton lajmi.net.

Krasniqi është në rrugën e duhur për të marrë një medalje dhe është shumë afër për të arritur një gjë të tillë.