Djaloshi muslian në Kanada qëllohet për vdekje teksa ndalonte një zënkë

Nje djalosh musliman ne Kanada u qellua per vdekje me arme zjarri teksa ishte dike dalur nga xhamia. Ai ishte duke u perpiqur qe ta ndihmoj një person i cili ishte duke u rrahur nga dikush tjetër, dhe ky ishte momenti kur ai u vra.
Djaloshi i ri i quajtur Yosif Al-Hasnawi u gjet i vdekur nga autoritetet te cilet degjuan krismat.
Shefi i policise tha se i riu nga Hamiltoni kishte treguar kurajo te jashtezakonshme, dhe se i gjithe komuniteti lokal jane mbledhur per kujtim te tij.
“Ai ishte një njeri shumë i guximshëm i cili po përpiqej të bënte diçka heroike”, tha Shefi i Policise.
Al Hasnawi ishte student i vitit të parë të Universitetit Brock, dhe po studionte mjeksine.
Policia tha se ata janë ende në kërkim të armës dhe dy të dyshuarve, si dhe njeriut i cili ishte duke u kacafytur kur ndërhyri Al-Hasnawi./MESAZHI/