Edicioni i ri i Ligës së Kampionëve fillon sonte me disa super ndeshje

Edicioni i ri i Ligës së Kampionëve 2020/21 fillon sonte me disa super ndeshje në program.

Për shkak të pandemisë dhe rrethanave të krijuara, edicioni i sivjetëm ka nisur me vonesë por megjithatë me një ngarkesë të orarit për skuadra pjesëmarrëse, do të përfundojë në kohë, shkruan lajmi.net.

Vëmendja e sontme do të jetë në ‘Parc des Princes’ dhe ‘Stamford Bridge’, aty ku luhen dy sfida tejet interesante. Paris Saint-Germain pret Manchester United në kuadër të grupit H, kurse Chelsea është nikoqire e Sevillës në grupin E.

Të tjera takimet për të mos u humbur është ai mes Dynamo Kiev dhe Juventusit nga ora 18:55, kurse Barcelona luan në shtëpi me ekipin modest hungarez Ferencvaros.

Më poshtë të gjitha takimet e planifikuara të luhen sot dhe oraret e tyre.