Egjipt, policia qëllon për vdekje dy lider të Vëllazërisë Myslimane

KAJRO (AA) – Forcat e sigurisë së Egjiptit kanë qëlluar për vdekje dy lidërë të “Vëllazërisë Muslimane”, raportonAnadolu Agency (AA).

Në një deklaratë të lëshuar të martën, Ministria e Brendshme e Egjiptit e dalur nga grushteshteti thotë se 61 vjeçari Mohamed Kamal dhe Yasser Shehata janë vrarë, në banesën e tyre në Kajro.

Pushteti i dalur nga grushteti në Egjipt pas rrëzimit të qeverisë e cila ishte zgjedhur në mënyrë demokratike ka shenjestruar dhe vrarë masovikisht lider dhe anëtar të Lëvizjës më të madhe Islame në botë “Vëllezërve Musliman”

Lideri i Vëllazërisë, Mohamed Soudan me vendqëndrim në Londër ka hedhur dyshime për mënyrën se si është vrarë Kamal.