Exit Poll i Kanal 10: LVV 53 për qind, Nisma nuk e kalon pragun

Kanal 10 ka publikuar Exit Poll-in për zgjedhjet e sotme parlamentare.

Sipas këtij EXIT Poll, Lëvizja Vetëvendosje 53 për qind, PDK 23 për qind, LDK 17, AAK 7 dhe Nisma Socialdemokrate 2 për qind të votave.