Futbollisti më i mirë do të shpallet sot nga FIFA. Salah, Modric apo Ronaldo?

Futbollistët më të mirë në botë do të emërohen sot nga FIFA në Londër, në një ceremoni që pritet të mbahet në Sallën e Festivalit Mbretëror, e cila fillon në orën 18:30.

Cristiano Ronaldo, Luka Modric dhe Mohamed Salah janë finalistët për çmimin e lojtarëve më të mirë për vitin 2018, dhe quditërisht këtu nuk ka vend as për Lionel Messin.

Aktori britanik Idris Elba dhe gazetari francez Anne-Laure Bonnet janë udhëheqës të eventit. /MESAZHI/