Hazard – Real Madrid, lajmi i fundit nga Conte

Eden Hazard nuk do të largohet nga Chelsea.

Antonio Conte ka mohuar spekulimet rreth transferimit të Eden Hazard në Real Madrid.“Hazard është shumë i lumtur të qëndrojë me ne dhe të luajë për Chelsean”, ka deklaruar Conte.

“Në të kaluarën kam lexuar shumë histori rreth Hazardit me Real Madridin – dhe tani me Barcelonën. Ky është afat kalimtar i lojtarëve dhe ne duhet ta kuptojmë këtë”, ka përfunduar ai.