Irani sërish sulm kibernetik ndaj Shqipërisë

Sërish ka pasur një sulm kibernetik nga Irani ndaj Shqipërisë.

Kështu bëri të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i cili përmes një postimi në Twitter tha se sulmi kibernetik është shënuar mbrëmë mbi sistemin TIMS.

“Një tjetër sulm kibernetik nga të njëjtët agresorë, tanimë të ekspozuar dhe dënuar prej vendeve aleate e mike të Shqipërisë, është shënuar mbrëmë mbi sistemin TIMS! Ndërkohë vazhdojmë punojmë përditë pa orar me aleatët për t’i bërë të papenetrueshme sistemet tona digjitale”, shkruan Rama.