Izraeli bombardon xhaminë më të vjetër dhe më të madhe të Gazës

Ushtria izraelite ka bombarduar xhaminë më të vjetër dhe më të madhe, Xhaminë e Madhe Omari, në Rripin e Gazës.

Xhamia u ndërtua midis viteve 5 dhe 7 të erës sonë, shkruan Al Jazeera.

Rrjeti i lajmeve Quds ka publikuar imazhe të shkatërrimit të xhamisë, të cilat Al Jazeera i ka verifikuar. /abcnews