Ju kujtohet djali i vogël i gjakosur nga sulmet në Alepo, shihni si është ai sot

Sulmet në Alepo u konsideruan si një ndër sulmet më të egra, ku përveç militantëve vdiqën dhe u lënduan shumë civilë.

Ndër të lënduarit ka pasur edhe shumë fëmijë, por fotoja që e theu internetin në atë kohë ishte ajo e djalit të vogël që kishte humbur gjithçka nga sulmi në Alepo.

Emri i tij është Omran Daqneesh dhe ka qenë vetëm pesë vjeçar. Mediat raportojnë që ai ka mbetur jetim dhe tani është strehuar në një familje që po kujdeset për të.