Këta janë kandidatët potencialë për zëvendësimin e Jose Mourinhos tek United

Në rast shkarkimi të “The Special One”, kandidatët e mundshëm për të marrur timonin e “djajve të kuq” do të ishin Zidane, Conte, Pochetino, Giggs, Jardim, Blanc apo Allegri.

Disa nga trajnerët janë nën kontratë me skuadrat e tyre përkatëse dhe do të ishte e vështirë për Manchester United që të sigurojë shërbimet e tyre.

Mesiguri se më i dashuri për tifozët e United do të ishte Ryan Giggs, legjenda e klubit.

Giggs ka luajtur 24 vite në “Old Trafford” dhe shumëherë pas largimit të Sir Alex Ferguson është përfolur mundësia që uellsiani ta marrë timonin e skuadrës së Manchester United. /Lajmi.net/