Ky eshte veprimi i fundit nga Rusia pas sulmeve amerikane ne Siri

Menjehere pas sulmeve amerikane ndaj regjimit sirian, Reuters raporton se Rusia ka pezulluar marrëveshjen e sigurisë me SHBA. Nderkohe jane raportuar 6 viktima dhe disa te plagosur nga sulmet e sotme. 

Rusia ka kercenuar SHBA-te se do te “kthej permbys” lidhjet mes dy vendeve, ndersa ka pasur komente te tilla se “ky eshte fillimi i luftes se trete boterore”/ MESAZHI/