Ky Mercedes madhështor kapë 100kmh në vetëm 4 sekonda

Ky Mercedes kabriolet i konvertueshëm është me të vërtetë madhështor.
Mercedes S65 Cabriolet V12 Biturbo është si një jaht i fuqishëm në katër rrotë – por edhe mjaft i bukur në dukje.

Siç tregon edhe videoja e publikuar në Facebook, kjo veturë është legjendare.

Vetura e vitit 2018, që ka një motor V12 6.0 litërsh me 621 kuaj-fuqi, kapë 100kmh për 4 sekonda – dhe kushton 250,000 dollarë.