Lewis Hamilton kampion bote në Formula 1

Lewis Hamilton është shpallur kampion bote në formula 1.

Shoferi britanik i Mercedess përfundoi i nënti në Çmimin e madh të Meksikës, ku i mjaftoi që të shpallet kampion bote për të katërtën herë në karrierë.

Max Verstappen në natën tjetër doli i pari në Meksikë, duke lënë mbrapa Valteri Bottas dhe Kimi Raikonen.